תמונת רקע לעמוד תקשורת

ניטור באמצעות בינה מלאכותית

מגייסים את הטכנולוגיה ורוח ההתנדבות הישראלית להסרת תכנים אנטישמיים מהמרחב המקוון

הטכנולוגיה החדשה שפותחה במסגרת הפעילות של תנועת Code for Israel ובשילוב עשרות המתנדבים המיומנים של התנועה למאבק באנטישמיות ברשת תשנה את תמונת המצב ביחס לאנטישמיות במרחב המקוון ותביא לצמצום משמעותי של התופעה.

 

בשיתוף פעולה מיוחד בין Code for Israel, תנועת המתנדבים של ההייטק הישראלי, מתנדבי התנועה למאבק באנטישמיות ברשת, וחברת Final הישראלית, פיתחו עובדי ועובדות החברה בהתנדבות מלאה, אלגוריתם ייעודי לניטור ודיווח על תכנים אנטישמיים המתפרסמים מדי יום ביומו במגוון רשתות חברתיות. זאת בסיוע ממשק חיצוני של חברת סייברה שמנגיש את התכנים מהרשתות השונות, בהן פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק, באופן מרוכז. האלגוריתם החדשני מסייע לניטור יעיל ומיידי של ביטויי אנטישמיות ברשתות, ומגדיל את פוטנציאל ההסרה של פוסטים בעלי תוכן אנטישמי מהרשתות השונות על ידי עשרות מתנדבי העמותה בארץ ובעולם. בצורה זו מקווים בתנועה למאבק באנטישמיות ברשת ליצור מדדי הסרה גלויים לציבור של תוכן אנטישמי בין הרשתות ולהגדיל את מספר הדיוuחים ואחוזי ההסרה בכל רשת בצורה משמעותית שטרם הושגה עד כה. 

בימים אלו מוטמע האלגוריתם לשימוש עבור מתנדבי התנועה, בהם בני נוער וסטודנטים ישראלים. הודות לכך, המתנדבים צפויים לנטר ולהסיר עד פי 10 יותר ביטויי אנטישמיות ושנאה ברשת, כאלו שעד כה נוטרו על ידם בחיפוש ידני. המערכת החדשה תאסוף תכנים אלו באמצעות מילות מפתח ובצורה אוטומטית באמצעות ממשק חיצוני המשתמש בבינה מלאכותית. בנוסף, כל פוסט ידורג במספור שונה באמצעות המערכת ב"סולם האנטישמיות".. התוכן האנטישמי ביותר יועבר לבדיקה מקיפה וייחודית של מתנדבי התנועה למאבק באנטישמיות ברשת, ואלו ידווחו ישירות לרשת החברתית שבה הוא פורסם ויבקשו להסירו.

קישור לכתבה: https://www.jpost.com/diaspora/antisemitism/article-749349

code for Israel
AI system 5
X

דיווח שנאה