סדנאות חינוכיות

אנו מעבירים סדנאות חינוכיות לתלמידים, סטודנטים וקהלים נוספים על מנת להעלות המודעות סביב תופעת השנאה ברשת ולקדם חברה מכילה, סובלנית ומכבדת יותר.

שלוש הסדנאות המקוונות כוללות חלק תיאורטי וחלק מעשי, שבו המשתתפים מתנסים באופן אקטיבי ומקוון. אנו ממליצים לשלב את שלוש הסדנאות המפורטות על מנת להקנות ידע רחב, מגוון ומקיף למשתתפים. לצד זאת, סדנאות מספר 1 ו-2 ניתן להעבירן גם באופן חד-פעמי.

 

 

1. הצד "האפל" של המדיה החברתית: אנטישמיות וגזענות ברשת החברתית

בסדנה נציג את תופעת האנטישמיות והגזענות ברשתות החברתיות ודרכים שונות להתמודד עמה בלי לצאת מהבית – באמצעות דיווח וניטור תוכן ובדרכים חינוכיות. נסקור את השפעתם של אירועים אקטואליים (דוגמת מגפת הקורונה) על גילויי אנטישמיות במרחב המקוון ונדון בהבדלים בתוכן האנטישמי שמופץ במדינות ובשפות שונות ברחבי העולם.

 

2. בריונות ושיימינג ברשת החברתית

בסדנה נדון בהיקף התופעה בחברה הישראלית בכל הקשור לבריונות, ביוש, להט"בופוביה, גזענות ותכני בריונות נוספים ברשת. נלמד כלים פרקטיים לניטור תכנים ובדיווח לרשת החברתית ונציג דרכי פנייה לארגוני סיוע בעתות חירום ומצוקה. כן נעסוק בשימוש באינטרנט בדרך בטוחה.

 

3. הכשרה לניטור תכני בריונות ותכני שנאה

בסדנה נתמקד בשלבים הפרקטיים לניטור ולדיווח של גילויים בלתי הולמים ברשתות חברתיות מובילות, בדגש על גזענות, בריונות ואנטישמיות. נלמד את השלבים הטכניים ברשתות חברתיות פופולריות בקרב התלמידים, דוגמת פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק – בדגש על כלים מתקדמים לחיפוש ומעקב.

 

 

 


 

  • משך הסדנאות: 50-75 דקות.
  • הסדנאות מותאמות לגיל המשתתפים, לידע ולניסיון קודם.
  • ההכשרה המעשית תתבצע ברשת החברתית הפופולריות בקרב משתתפי הסדנה ותשתנה בהתאם.

 


 

המלצות

 

"אני ממליץ בחום על הסדנאות של העמותה שהעניקו ידע רב באשר לניטור תכנים אנטישמיים ובריונות עבור בני הנוער. הסדנאות סייעו לבני ובנות הנוער שנאבקים בתדמית השלילית של ישראל בעולם, להתודד עם האנטישמיות הפושה ברשת. המידע התיאורטי והכלים המעשיים מסייעים להם כעת גם במאבק נגד בריונות וגזענות, אליהם נחשפים בני הנוער ברשתות השונות".

משה ראובני, מנהל התוכנית צוערים צעירים דיפלומטיה ודוברות, אשדוד.

 

 

לתיאום סדנה לחצו כאן

 

תוכן גזעי אנטי ישראלי
תכני אנטישמיות נגד ישראל
תוכן אנטי ישראל
עמוד בטוויטר אנטי ציונות
עמות בטוויטר אנטי ישראל