סדנאות חינוכיות

 

 

אנו מעבירים סדנאות חינוכיות לתלמידים, סטודנטים וקהלים נוספים על מנת להעלות המודעות סביב תופעת השנאה ברשת ולקדם חברה מכילה, סובלנית ומכבדת יותר.

שלוש הסדנאות המקוונות כוללות חלק תיאורטי וחלק מעשי, שבו המשתתפים מתנסים באופן אקטיבי ומקוון. אנו ממליצים לשלב את שלוש הסדנאות המפורטות על מנת להקנות ידע רחב, מגוון ומקיף למשתתפים. לצד זאת, סדנאות מספר 1 ו-2 ניתן להעבירן גם באופן חד-פעמי.

 

 

1. הצד "האפל" של המדיה החברתית: אנטישמיות וגזענות ברשת החברתית

בסדנה נציג את תופעת האנטישמיות והגזענות ברשתות החברתיות ודרכים שונות להתמודד עמה בלי לצאת מהבית – באמצעות דיווח וניטור תוכן ובדרכים חינוכיות. נסקור את השפעתם של אירועים אקטואליים (דוגמת מגפת הקורונה) על גילויי אנטישמיות במרחב המקוון ונדון בהבדלים בתוכן האנטישמי שמופץ במדינות ובשפות שונות ברחבי העולם.

 

2. בריונות ושיימינג ברשת החברתית

בסדנה נדון בהיקף התופעה בחברה הישראלית בכל הקשור לבריונות, ביוש, להט"בופוביה, גזענות ותכני בריונות נוספים ברשת. נלמד כלים פרקטיים לניטור תכנים ובדיווח לרשת החברתית ונציג דרכי פנייה לארגוני סיוע בעתות חירום ומצוקה. כן נעסוק בשימוש באינטרנט בדרך בטוחה.

 

3. הכשרה מתקדמת לניטור תכני בריונות ותכני שנאה

בסדנה נתמקד בשלבים הפרקטיים לניטור ולדיווח של גילויים בלתי הולמים ברשתות חברתיות מובילות, בדגש על גזענות, בריונות ואנטישמיות. נלמד את השלבים הטכניים ברשתות חברתיות פופולריות בקרב התלמידים, דוגמת פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק – בדגש על כלים מתקדמים לחיפוש ומעקב.

 

 

 


 

 

  • משך הסדנאות: 50-75 דקות.
  • הסדנאות מותאמות לגיל המשתתפים, לידע ולניסיון קודם.
  • ההכשרה המעשית תתבצע ברשת החברתית הפופולריות בקרב משתתפי הסדנה ותשתנה בהתאם.

 

לסדנאות נוספות בנושא בטיחות ברשת, היכנסו לאתר איגוד האינטרנט הישראלי – הקליקו כאן לסדנאות נוספות

 

 

לתיאום סדנה לחצו כאן