סדנאות

סדנאות למאבק באנטישמיות, גזענות ובריונות ברשת

העמותה מציעה מגוון סדנאות ייחודיות לבני נוער וצעירים, בגילאי חטיבת ביניים עד תיכון, הנוגעות במיגור תכני שנאה, בריונות, גזענות ואנטישמיות במגוון רשתות חברתיות בולטות. כל זאת, לצד קידום שיח סובלני ומכבד לצד זאת, העצמת ביטחונם העצמי של המשתתפים ופיתוח מיומנויות מקצועיות לעתיד.

מטרתן של הסדנאות היא בראש ובראשונה להעלות את המודעות בקרב הדור הצעיר לסוגייה זו, ומכאן גם להכשירו להתמודדות יומיומית אפקטיבית עם תכנים פוגעניים דרך הקניית כישורים וכלים חשובים לכך. להלן מידע על הסדנאות :

 1. "הצד האפל" של הרשת החברתית -הדרכה תיאורטית:
  היקף התופעה; השפעתם של אירועים אקטואליים על גילויי גזענות במרחב המקוון; דמיון ושוני בין דה-לגיטימציה של ישראל מול ביקורת אובייקטיבית; הגבול בין חופש הביטוי וריבוי דעות לבין תכנים פוגעניים והקשר לפייק ניוז ותיאוריות קונספירציה.
   
   
 2. איך מורידים אנטישמיות בהצלחה? סדנה פרקטית – שלב אחר שלב בהסרת השנאה:
  חיפוש תכנים ברשת באמצעות מילות מפתח וטרנדים, דיווח לרשת החברתית, מדיניות הרשת החברתית, בדגש על הרשת החברתית הרלוונטית לקבוצה (טיקטוק, אינסטגרם וכו'). במידת הרלוונטיות – העשרה על טלגרם, סייבר וכלי ניטור מתקדמים.
   
   
 3. מה באמת הרשת החברתית עושה כדי לצמצם גילויי אנטישמיות וגזענות?
  הקשר בין מדיניות הרשת החברתית והמאבק בגזענות ובשנאה לצד הגדרת IHRA – הגדרה בינלאומית לאנטישמיות; הבדלים בין תכנים אנטישמיים במקומות שונים ובשפות שונות בעולם; הבדלים בין אנטישמיות כיום ובעבר, והקשר להכחשת שואה ושנאת ישראל; מדוע הרשתות לא מסירות תכנים שקוראים להשמדת ישראל?
   
   
 4. סדנת "פניה של האנטישמיות": ההרצאה עוסקת באנטישמיות ובנקודות ההשקה שבין סוגיה השונים, היא מסקרנת ובועטת ובה תוצג גישה מעניינת לאנטישמיות בשילוב הגדרות קשיחות לצד דוגמאות רבות להבנת הבעיות, החזיתות והפתרונות לאנטישמיות. סדנה זו מועברת ע"י אלי נחום.
  אלי נחום – מחקר אנטישמיות
   
    
 5. לאן מועדות פניה של האנטישמיות בארצות הברית?
  אירועים אקטואליים שהשפיעו על התגברות האנטישמיות באופן קיצוני בימינו, ושיח על גלי השנאה והאירועים האלימים הפוקדים את הקהילות היהודיות באמריקה.
   
   
 6. מה בין האסלאם הרדיקלי והאנטישמיות החדשה באירופה של 2022?
  המהפכה הצרפתית הביאה להתנגשות בין הכנסייה הקתולית לבין המדינה. אמנם החילוניות הפכה לערך קדוש עבור הצרפתים, אולם ההגירה המוסלמית המאסיבית אל תוך אירופה הביאה להתנגשות בין שתי הציוויליזציות: האסלאמית לבין צרפת והמערב כולו. סדנה זו מועברת על ידי משה ראובני.
 7. "הסיפור של ישראל הליברלית":
  על ההתקדמות של ישראל ועל הדרך שעוד נותרה לה בדרך למדינה טובה יותר, חופשית יותר וצודקת יותר. מיועדת בעיקר לקהל האמריקאי."Getting to Know Dem":מבוא למפלגה הדמוקרטיה בת זמננו, לאידיאולוגיה הליברלית ולאופן שבו היא פוגשת את ישראל. הסדנה מיועדת בעיקר לישראלים.

  "איך לדבר ליברלית":
  איך ניתן להתאים את הדיפלומטיה הציבורית של ישראל לקהל ליברלי, תוך הדגשת המכנים המשותפים הערכיים. מיועדת בעיקר לישראלים העוסקים בהסברה, דוברות, קשר חוץ ודיפלומטיה ציבורית

  .

 8. סדנת טיקטוק:
  יצירת תכנים וסרטונים ויראליים לקידום שיח חיובי ברשת. טיפים לעמידה מול קהל והעשרה פרקטית לניהול חשבון ברשת החברתית; שיח על הסברה ישראלית ואנטישמיות ברשת טיקטוק.
   
   
 9. סדנת לינקדאין:
  שימוש ברשת החברתית-עסקית ושיח סביב אנטישמיות ברשת המובילה למחפשי העבודה ואנשי דעת הקהל. כיצד בני נוער יכולים ליהנות מלינקדאין כבר בגיל 16 ולהקנות לעצמם יתרון מקצועי להמשך הדרך, ומתי בכלל כדאי להתחיל? סדנה זו מועברת על ידי אבי צדקה-מומחה לינקדאין בכיר(https://www.facebook.com/doctor.linkedin.israel/reviews/)

 

הסדנאות הן בשיתוף מלא של משתתפיה ומותאמות לקהל היעד ולגילאי המשתתפים.  סדנאות יועברו בעברית או באנגלית ואורכן כשעה, בהתאם לידע ולניסיון הקודם של המשתתפים.

 

טופס להזמנת הרצאה – התנועה למאבק באנטישמיות ברשת

 

סדנאות_FOA
סדנאות_FOA
Who_We_Are_Slider_1
Who_We_Are_Slider_5
סדנאות_FOX
Who_We_Are_Slider_2
Who_We_Are_Slider_3
סדנאות_FOA
Zoom_Foa_Who_Are_We
Who_We_Are_Slider_4
X

דיווח שנאה